Niepubliczny Zakład
Opieki Zdrowotnej „Monar”
Kębliny ul. Strykowska 3
95-001 Biała
tel./fax.: 42 717 80 08
e-mail: biuro@monar-kebliny.pl
Aktualności

 

Zakopane, Lipiec 2019

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy.. tak też końca dobiegła nasza tegoroczna wycieczka do Zakopanego! Na szczęście pogoda nam dopisała, dzięki czemu zwiedzanie Doliny Kościeliskiej, Gubałówki czy Kalatówek było jeszcze przeyjemniejsze. A na koniec wypoczywaliśmy na spływie prześlicznym Dunajcem!

Zakopane2019 Zakopane2019_2 Zakopane2019_3

Zakopane2019_4

Zbicko, maj 2019

 

W miniony weekend 24-26 maja wybraliśmy się na obchody kolejnej rocznicy MONARu w Zbicku, gdzie uczestniliśmy w rozgrywkach sportowych w piłkę nożną, siatkową a także biegaliśmy. Jeden z nas prezentował nawet swój talent na pokazie ogni, a inny uczestniczył w konkursie plastycznym zdobywając II miejsce!

Bardzo dziękujemy za przemiłą atmosferę!

 

A teraz czas na przygotowania do naszego obozu terapeutycznego.

Łódź, Luty 2019

Wiosna za rogiem, więc wybraliśmy się na wycieczkę do Łodzi! Pograliśmy w kręgle, zmierzyliśmy się z laserowym paintballem, a na koniec wybraliśmy się również do kina. Było świetnie!

Kębliny, Luty 2019

Pozdrowienia od naszego zimowego Przyjaciela!

Bałwan

Łódź, Styczeń 2019

W minioną sobotę (19 stycznia) na terenie naszego Hostelu odbył się Parlament Pacjentów. Uczestniczyło w nim ponad 50 Podopiecznych z Ośrodków z całej Polski. Po posiedzeniu, na którym został wybrany nowy Zarząd, zorganizowaliśmy relaks na kręgielni. 

 

Grudzień 2018

Zdrowych, wesołych oraz pełnych nadziei i spokoju Świąt Bożego Narodzenia życzy Kadra wraz z Podopiecznymi Ośrodka.

Choinka

Listopad 2018

W ostatnich tygodniu listopada odbywają się Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia AIDS, które mają na celu rozpowszechnianie wiedzy dotyczącej zwalczania AIDS, zapobieganie zakażeniom HIV a także zwiększenie swiadomości na temat korzyści z testowania w kierunki HIV.

Z tej okazji zorganizowany został Wojewódzki Tydzień Testowania oraz Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS. Podsumowaniem Akcji jest koncert zespołu LIPALI, który odbędzie się w dniu 1 grudnia w Łodzi, w którym z przyjemnością będziemy uczestniczyć!

Więcej informacji pod adresem: www.rcpslodz.pl/index.php/2-aktualnosci/237-wojewodzkie-obchody-swiatowego-dnia-aids-2

 

Listopad 2018

W ramach rozwijania zainteresowań wybraliśmy się na wycieczkę do Łodzi! Pospacerowaliśmy,  pograliśmy w kręgle a na koniec pośmialiśmy się na Planecie Singli 2. Dzień zaliczamy do zdecydowanie udanych!  

 

Październik 2018

Walcząc z jesienną szarością, otaczamy się dyniowymi kolorami!

 

Wrzesień 2018

Za oknem przyszła szara i deszczowa jesień, jednak my wciąż jesteśmy myślami na zeszłotygodniowej wycieczce w Zakopanem! Udało się nam wykorzystać lato do samiutkiego końca! Piękne Kalatówki, spływ Dunajcem, widoki ze skoczni... Było pięknie i słonecznie!

Kalatówki Spływ

spływ2 Skocznia

Sierpień 2018

Za oknem ciągle upały więc wybraliśmy się na basen! Nie ma nic lepszego od wodnej ochłody i lodów na deser!

Lipiec 2018

Na zewnątrz upały przeplatane deszczem, więc schowaliśmy się na ściance!

Ścianka2Ścianka1

Ścianka3

Lipiec 2018

Takie to wspaniałe rzeczy tworzą nasi Podopieczni! Jesteśmy z Was bardzo dumni! :)

Rabtka  ławeczka

 

Lipiec 2018

Lato w pełni, więc i my postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę - tym razem do Wrocławia! Zwiedziliśmy tam Hydropolis, czyli muzeum wody, wdrapaliśmy się na Sky Tower, w którym również skusiliśmy się na obiad, a na koniec zachwyciliśmy się Panoramą Racławicką. Na szczęście pogoda dopisała, więc nawet końcowy spacer po mieście dostarczył wiele przyjemności.

 

Czerwiec 2018

#mamczasrozmawiac jak kobieta z kobietą
 
 
"W piątek 8 czerwca rusza nowa odsłona kampanii edukacyjnej Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)” promująca dialog międzypokoleniowy, o zdrowiu, w tym o tematach trudnych, takich jak choroby przenoszone drogą płciową np. AIDS."
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS: aids.gov.pl/informacje_prasowe/kampaniamamczas-2/ Zachęcamy do zapoznania się z prowadzoną akcją!

Głogów, 21-22 kwietnia 2018

W miniony weekend aż 6 z naszych Podopiecznych wzięło udział w Cross Biegu Straceńców, który odbył się w Głogowie pod partonatem Stowarzyszenia MONAR. Nasi biegacze uczestniczyli zarówno w klasyfikacji indywidualnej, na dystansie 14km, jak i zespołowej.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników! Jesteśmy dumni zarówno z osiągniętego 7 jak i 46 czy 56 miejsca na ponad stopięćdziesięciu klasyfikowanych!

Więcej infomacji na stronie wydarzenia: www.crossstracencow.pl/

 

Kębliny, grudzień 2017

Pozostając w duchu minionych Świąt Bożego Narodzenia, Kadra wraz z Pacjentami Ośrodka życzą Wszystkim tego co najlepsze na przyszły 2018 rok - aby zdrowie dopisywało jak najdłużej, uśmiech gościł na ustach jak najczęściej, a konsekwecja we wszelkich postanowieniach łatwiej była dotrzymywana.

Choinka2017

 

Łódź, grudzień 2017

Pogoda nas troszkę rozpieszcza, więc mogliśmy spędzić trochę czasu na powietrzu. Dlatego nauczeni pozytywnymi wrażeniami, ponownie wybraliśmy się na paintball!

Paintall1 paintball2 Paintball3

Łódź, listopad 2017

Kiepska pogoda, więc trzeba szukać alternatyw do spędzania czasu. Wycieszka do Łodzi okazała się dobrym pomysłem. Kino i kręgle są dobrą receptą na mile spędzony czas!

 

Uniejów, 26 października 2017

A dzisiaj aby odgonić smętną jesień wybraliśmy się do Uniejowa! Poza odprężeniem się w tamtejszych ciepłych wodach postanowiliśmy również się trochę pobawić grając w paintball. Od razu dostaliśmy więcej energii!

 

Łódź, 09 września 2017

W związku ze sportowym duchem Łodzi, grupa Naszych Podopiecznych wybrała się do stolicy regionu na mecz rugby Łódź - Europa, zorganizowany z okazji 60-lecia Polskiego Związku Rugby. W składzie drużyn wystąpiło wiele międzynarodowych gwiazd, które pokazały prawdziwą grę! Końcowy wynik spotkania dodatkowo Nas ucieszył! Wydarzenie to na pewno pozostanie w naszej pamięci na dłużej.

Toruń, lipiec 2017

Połowa wakacji za nami, a wraz z tym również kolejna letnia wycieczka! Tym razem wybraliśmy się na podbój Torunia. Było słońce i były też pierniki. :)

 

Łódź, lipiec 2017

Zakończyliśmy kurs zawodowy na wózki widłowe. Wszyscy nasi Podopieczni zdali egzaminy końcowe z wyróżnieniem! Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów zawodowych! 

 

Łódź, lipiec 2017

Rozpoczęliśmy kolejną turę kursów zawodowych na wózki widłowe, które potrwają do 18/07/2017r. Trzymamy kciuki za 8 naszych podopiecznych!

 

Zakopane, czerwiec 2017

Lato w pełni, więc zdecydowaliśmy się na mały wypad poza Ośrodek. Cel? Zakopane! Pogoda była różna, ale udowodniliśmy, że zawsze jest co robić! Były wyjścia na basen, spacery po górach, a nawet spływ tratwami! A do tego naprawdę ładne zakwaterowanie!

Widok z okna     Widok1

Rzeka1      Morskie oko

Stryków, 10-11 czerwca 2017

Kolejny piękny weekend za nami! Udało nam się go spędzić w sportowej atmosferze na zawodach "Motocross Mistrzostwa Polski". Piękne maszyny, zdolni ludzie... zdecydowanie było na co popatrzeć.

 

Borysew, czerwiec 2017

Zbliża się lato więc i my szukamy nowych form ciekawego spędzania czasu. Tym razem wybraliśmy się do Zoo w Borysewie! Nie dość, że wzięliśmy udział w małym safari to obejrzeliśmy też lwa. A popołudniu odpoczywaliśmy na termach w Uniejowie. Kolejny udany dzień!

 

 

Kębliny, maj 2017

I w końcu przyszła wiosna i do nas! Były matury to i nasz ukochany kasztan postanowił pokazać się z tej bielszej strony!

 

 

Łódź, kwiecień 2017

Jako cała społeczność otrzymaliśmy od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi podziękowania za pomoc w trakcie Ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy udzielić wsparcia i dziekujemy za uznanie! 

Dyplom

 

Uniejów, marzec 2017

Jako, że wiosna zbliża sie do nas wielkimi krokami, wybraliśmy się na Termy do Uniejowa.

 

Łódź, marzec 2017

W ramach rozwijania nowych zainteresowań wybraliśmy się do Łodzi aby pograć w kręgle i zrelaksować się w kinie.

 

Zgierz, 22 lutego 2017

W ostatnią środę nasi Podopieczni uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym oraz zawodach sportowych z młodzieżą z MOS nr II i z Domu Dziecka w Grotnikach. I nawet udało się nam zająć II miejsce w Zumbie!

 

 

 

Łódź, 08 lutego 2017

W związku z ogólnopolską akcją liczenia Osób Bezdomnych, również 27 osób z Naszego Ośrodka oraz Hostelu zostało wolontariuszami. Trzymamy kciuki!

 

 

Kębliny, grudzień 2016

Pragniemy życzyć wszystkim Zdrowych, Spokojnych oraz spędzanych w rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym w nadchodzącym 2017 roku!

Nasza piękna choinka 2016

 

grudzień 2016

Dzisiaj wybraliśmy się na drugą w tym miesiącu wycieczkę do Łodzi. Tym razem bawiliśmy się na kręglach, śmialiśmy na łyżwach oraz relaksowaliśmy w kinie. Myślę że wszystkim nam pozostaną pozytywne wspomnienia

grudzień 2016

Za nami pełna wrażeń wycieczka do Łodzi! W programie znalazły się nie tylko kręgle, ale również ścianka wspinaczkowa oraz sean w kinie. Dzień pełen wrażeń!

listopad 2016

W ramach tegorocznych Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS uruchomiony został Punkt Konsultacyjno Diagnostyczny w dniach 28.11 - 01.12.2016 r. Szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej http://www.rcpslodz.pl/Aktualnosci/2/0/


listopad 2016

Kolejna tura kursów zorganizowanych w Łodzi dla grupy naszych Podopiecznych zakończona pozytywnymi wynikami egazaminu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

wrzesień 2016

Od niedawna mamy nowego Przyjaciela - półrorocznego szczeniaka rasy Ogar polski. Ma na imię Loco i jest pełen pozytywnej energii!

Loco

 

sierpień 2016

Pięknie gratulujemy reprezentacji naszego Hostelu, która podczas III Turnieju Drużyn Monarowskich "Daj siebie innym" zdobyła pierwsze miejsce! Dziękujemy!

Puchar

 

Zakopane, lipiec 2016

Jesteśmy po tygodniowym wyjeździe do Zakopanego. Miejsca takie jak Morskie Oko czy Dolina Kościeliska odwiedzone. Na szczęście pogoda znowu dopisała i udało się wypocząć na łonie przyrody.

 

 

Kębliny, 18 czerwca 2016

Za oknem piękna pogoda, więc i na terenie Naszego Ośrodka zrobiło się już w pełni wiosennie. Wszelkie dekoracje terenu wykonane przez Naszych uzdolnionych Podopiecznych!

  

Toruń, 08 czerwca 2016

Tym razem wybraliśmy się na cały dzień do Torunia, gdzie wycieczkę po mieście zakończyliśmy wielkimi lodami. Oby więcej takich wypadów!

 

Stryków, 28-29 maja 2016

W ten piękny majowy weeeknd silną grupą uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Polski MX, które zostały zorganizowane w Strykowie. Przez te dwa dni mieliśmy okazję nie tylko podziwiać niesamowite umiejętności Uczestników Zawodów, ale również zaangażowaliśmy się w organizację całej imprezy poprzez zapewnienie jej obsługi technicznej. Mamy nadzieję, że wszyscy mają równie wspaniałe wspomnienia jak my.

Kębliny, 23 kwietnia 2016

Odwiedzili nas dzisiaj Podopieczni Ośrodka z Sokolnik. Z tej okazji odbyły się rozgrywki piłki nożnej zakończone ogniskiem. 

 

Kębliny, kwiecień 2016

Wiosna pojawia się tylko za oknem, ale również i w Naszym Ośrodku. Z tej okazji od połowy kwietnia pojawiły się nowe zajęcia dla naszych Podopiecznych - dwa razy w tygodniu przyjeżdża do nas Pani Trener z Łodzi aby prowadzić zajęcia z Zumby. Dodatkowo, rozpoczęliśmy też zajęcia z Cross Fit!

 

Uniejów, 8 Kwietnia 2016

W ramach wiosennego relaksu wybraliśmy się do Uniejowa, gdzie odpoczywaliśmy mocząc się w wodach termalnych.

 

Marianówek, Marzec 2016

Silną ekipą uczestniczyliśmy w Spartakiadzie, która odbyła się w Ośrodku w Marianówku. Udało nam się przywieźć nie tylko wiele dobrych wspomnień, ale również kilka dyplomów i pucharów! Zdobyliśmy II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej, I miejsce w Turnieju piłki siatkowej oraz zarówno I miejsce w Ping Pongu. 

Łódź, Luty 2016

Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Łodzi ruszają kolejne kursy dla Mieszkańców naszego Hostelu:
- Trener personalny,
- Spawanie,
- Kierowca wózków widłowych, oraz
- operator koparko-ładowarki.
Wszystkie kursy zostały zorganizowane zgodnie z zainteresowaniami uczestników - był niezły koncert życzeń ;)

 

Aktualnie zabiegamy również o kursy dla Pacjentów Ośrodka. Złożyliśmy programy i trzymamy kciuki!

Kębliny, grudzień 2015

Chociaż za oknem wciąż nie widać śniegu, to  do nas zawitał już nastrój nadchodzących Świąt!

 

Kraków, listopad 2015

Aby uciec przez jesienną chandrą pojechaliśmy na kilka dni do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy to przepiękne miasto, a także pobliską kopalnię soli w Bochni.

Kębliny, październik 2015

Ruszyła kolejna edycja kursów na wózki widłowe! Grupa chętnych rozpoczęła intensywne szkolenie pod okiem specjalisty! Życzymy samych sukcesów!

Kębliny, październik 2015

W ostatnich dniach gościliśmy na terenie Ośrodka Parlament Monarowski. Na szczęście prócz oficjalnych części tego wydarzenia, udało się nam także znaleźć chwilę na integrację i odpoczynek - wybraliśmy się do Łodzi na Light Move Festival.

Bory Tucholskie, 21-23 sierpnia 2015

Wróciliśmy z Monarowiska, które w tym roku odbyło się w pięknym krajobrazie Borów Tucholskich. Pośród wielu atrakcji znalazł się także turniej siatkarski, w którym zajęliśmy drugie miejsce! W wolnych chwilach korzystaliśmy z uplanej pogody i dla ochłody kąpaliśmy się w pobliskim jeziorze.
Dodatkowo korzystając z okazji odbyły się uroczyste zakończenia leczenia, w których udział wziął także jeden z naszych podopiecznych, który otrzymał Dyplom z rąk samej Przewodniczącej Stowarzyszenia MONAR - Pani Jolanty Koczurowskiej.

Toruń, lipiec 2015

Jako, że letnia pogoda wciąż się utrzymuje, u nas też panują wakacje. Tym razem za cel obraliśmy Stolicę Pierników! A w drodze powrotnej zahaczyliśmy też o Ciechocinek.

 

Zakopane, czerwiec 2015

Na dobry początek wakacji wybraliśmy się na kilka dni do Zakopanego. Na szczęście pogoda dopisała, więc prócz zwiedzania samego miasteczka udało nam się wejść na Gubałówkę, przespacerować do Morskiego Oka, odwiedzić Dolinę Kościeliską (wraz z Jaskinią Mroźną) oraz Wąwóz Homole. Poniżej parę zdjęć - zarówno z atrakcji jak i naszego wspaniałego ośrodka, który codziennie pysznie dbał o nasze pełne brzuszki.

Wrocław, 14 maja 2015

Tym razem wybraliśmy sie do Wrocławia, gdzie po zwiedzaniu Starego Miasta wspięliśmy się na Sky Tower, odwiedziliśmy Afrykarium oraz Ogród Japoński.

   

Rożnowice, 6-8.09.2013r

Tym razem kilka wspomnień z ostatniego „Monarowiska” czyli ogólnopolskiego  spotkania społeczności terapeutycznych, gdzie aktywnie uczestniczyliśmy w rozgrywkach sportowych a także jeden z nas uroczyście zakończył swą terapię. Pośród naszych nagród znalazł się złoty puchar za wygraną w turnieju piłki siatkowej, medale za biegi oraz piłkę nożną. Poza tym nasz utalentowany zespół No i gitara zaprezentował się na scenie i oklaskom nie było końca.

  

 

 

Kębliny, lato 2013r.

Jest lato, a wraz z nim pojawiły się zajęcia nauki gry na gitarze prowadzone przez przemiłego młodego magistra muzyki. 

Zakopane, 7-14 sierpnia 2013r.

W ramach aktywnego wypoczynku pojechaliśmy na siedem dni do Zakopanego, gdzie nie tylko chodziliśmy po górach, ale także pływaliśmy w aqua parku, zwiedzaliśmy okoliczne zabytki i uczyliśmy się odnajdywać na trzeźwo.

góry Wielka krokiew Butorowy Wierch

 

Wrocław, 27 czerwca 2013r.

W tym roku ponownie zagościliśmy we Wrocławiu. Tym razem prócz zwiedzania samego miasta oraz liczenia krasnoludków, odwiedziliśmy także przepiękny ogród japoński.

  Zwiedzanie

Ogród japoński 

 

Łódź, 17 - 18 września 2012r.

     

Stoisko naszego Ośrodka na Międzynarodowej Wielosektorowej Konferencji Szkoleniowej "Uzależnienia behawioralne zagrożeniem XXI wieku", która odbyła się 17 - 18 września w salach hotelu Andel's w Łodzi. Skromnie możemy powiedzieć, że nasze stoisko najbardziej przyciągało uwagę!

Kębliny, czerwiec 2012r.

Nasz najlepszy przyjaciel...

...przygarnięty / uratowany zimą przed zamarznięciem po wyrzuceniu przez poprzednich właścicieli.

Kębliny, maj 2012r.

Budowa płotu ukończona! Oto efekty:

Kębliny, styczeń 2012r.

Na czas zimy nastąpiła mała zmiana w grafiku zajęć: zamiast kręgli są łyżwy!

Kębliny, grudzień 2011r.

Przyszły Święta...

   

a wraz z nimi i Mikołaj.

 

Łódź, październik 2011r.

Ruszyła strona internetowa naszego hostelu w Łodzi. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na www.hostel-lodz.eu

Kębliny, październik 2011r.

Właśnie skończyliśmy remont naszego domu. A oto efekty:

budynek osrodka

 

Kębliny, sierpień 2011r.

Nasze ulubione miejsce spotkań:

Jarosławiec, lipiec 2011r.

Tym razem spędzilismy ponad tydzień w Jarosławcu. Kiedy pogoda dopisywała, wygrzewaliśmy się na plaży i kąpaliśmy w morzu. Natomiast w mniej pogodne dni jeździliśmy do Ustki (m.in. była możliwość pójścia do kina, przepłynięcia się 'pirackim' statkiem po morzu, popływania na bananie), zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszy zamek z piasku, a nawet poszliśmy pograć w Paintball. Wieczorami organizowaliśmy sobie wspólne oglądanie filmów (dzięki zabranemu ze soba rzutnikowi). Co więcej, zorganizowaliśmy również kilka meczy (zarówno piłki nożnej jak i siatkowej) z okolicznymi harcerzami.


 

Zakopane, czerwiec 2011r.

Przez 5 dni byliśmy całą społecznością w Zakopanem. W tym czasie zeszlismy dolinę Kościeliską, zwiedziliśmy jaskinię Mroźną, a nawet doszliśmy wszyscy do Morskiego Oka. Natomiast aby dać wypocząc stopom, wzięliśmy udział w spływie tratwami po Dunajcu. Co więcej pozwiedzaliśmy trochę samo Zakopane, mianowicie podziwialiśmy widok ze szczytu Wielkiej Krokwii i weszliśmy na Gubałówkę. W wolnych chwilach moczyliśmy się w miejscowym Aqua Parku, a w ładniejsze dni spacerowaliśmy po Krupówkach.

 

Wrocław, 27 maja 2011r.

Tym razem cała nasza społeczność zwiedzała Wrocław. Przewodnik przeciągnął nas po całym mieście, każąc liczyć nam krasnale. Podziwialiśmy panoramę Racławicką, lecz największą atrakcją okazał się wieczorny audio-wizualny pokaz fontanny.

fontanna

 

Toruń, 12 maja 2011r.

W czwartek odwiedziliśmy miasto Kopernika. Najpierw przewodnik pokazał nam najciekawsze miejsca na Starym Mieście, a następnie relaksowaliśmy się podczas rejsu po Wiśle. W drodze powrotnej wstąpiliśmy także do Ciechocinka. Wszystkim podobało się chwilowe oderwanie się od codziennych spraw.

 

Zakopane, lipiec 2010r.

Na początku lipca br. byliśmy na obozie w Zakopanem. Zwiedziliśmy Dolinę Kościeliską, jaskinię Mroźną, wdrapaliśmy się do Morskiego Oka (zaledwie dwie i pół godziny w jedną stronę!), zamek w Niedzicy oraz spłyneliśmy Dunajcem do Szczawnicy. Czas wolny urozmaicały wyjścia do Aqua Parku oraz spacery po Krupówkach. A najważniejsze jest to, że gospodyni dbała o nasze brzuszki.

zakopane

zakopane

zakopane

zakopane

 Hosted by Kappa Designed by LimeLine